RimitaOats – Käsi- ja vartalosaippua, sitruunaruohon tuoksuinen 250 ml
Hellävarainen nestesaippua
9.90€
Haluamme muuttaa käsityksesi saippuasta. Oikeasti, siitä miltä iho voi tuntua käsienpesun tai suihkun jälkeen. RimitaOats on valittu Euroopan parhaaksi saippuaksi 2023!
RimitaOats nestesaippua puhdistaa ihon hellävaraisesti kuivattamatta. Sen hoitavina ainesosina ovat kotimaiset kaura ja tyrni. Tuoksuna on raikas sitruunaruohon eteerinen öljy.
Lue täältä miksi RimitaOats on osa huippu-urheilijan arkea.
Tarjoushintaan ota 3 maksa 2.
9.90€
Itselläni tämän Rimita Oats Hand & body Soapin löytää niin suihkusta kuin vessasta. Saatat yllättyä, koska tämän kanssa et välttämättä enää tarvitse käsivoidetta, sillä tuotteen kaura- ja tyrniöljy pitää ihon pehmoisena.
Itselläni tämän Rimita Oats Hand & body Soapin löytää niin suihkusta kuin vessasta. Saatat yllättyä, koska tämän kanssa et välttämättä enää tarvitse käsivoidetta, sillä tuotteen kaura- ja tyrniöljy pitää ihon pehmoisena.
Ei ole koskaan ennen saippua jättänyt näin hyvää tuntumaa käsiin. Tuntuu ihan mahtavalta kun koko talven on kädet olleet kuivana, kun joutuu niin usein pesemään. Oatsista jäi ihanan pehmeä tunne iholle.
Jenna
Ei ole koskaan ennen saippua jättänyt näin hyvää tuntumaa käsiin. Tuntuu ihan mahtavalta kun koko talven on kädet olleet kuivana, kun joutuu niin usein pesemään. Oatsista jäi ihanan pehmeä tunne iholle.
Jenna
Kotimaiset kaura ja tyrni.
Sitruunaruohon eteerinen öljy.
Pohjoismaisessa Nordic Natural Beauty Awards -luonnonkosmetiikkamittelössä parhaana nestesaippuana palkittu RimitaOats-saippuamme puhdistaa käsien ja vartalon ihon lainkaan sitä kuivattamatta. Lempeästi pesevä nestesaippua jättää ihon silkkisen pehmeäksi ja sopii erinomaisesti myös usein toistuvaan käsienpesuun. Tuoksuna saippuassamme aisteja hellii raikas sitruunaruoho, joka kohottaa mielen arjen yläpuolelle.
Koko perheen iholle sopiva, atooppisen ihon parhaana pesuaineenakin mainetta niittänyt nestesaippuamme ammentaa lempeän tehonsa kotimaisesta kaurasta ja Pohjanmaan rannikolla villinä varttuneesta tyrnistä. Kauralla on ihoa rauhoittavia ja sen tulehdusta hillitseviä ominaisuuksia. Kaikkia kolmea “ihovitamiinia” (A-, C- ja E-vitamiinia) ja omega-rasvahappoja sisältävä tyrni kosteuttaa ja ravitsee ihoa ihanteellisesti.
Nestemäisen saippuan ravitsevat ja hoitavat ominaisuudet saivat kiitosta myös Nordic Natural Beauty Awards:in tuomaristolta:
“Miehelläni on aina ollut todella kuiva iho. Etenkin hänen kätensä kuivuvat todella pahasti; talvisin iho voi jopa halkeilla. Mieheni mielestä RimitaOats-saippua on paras saippua, jota hän on koskaan käyttänyt”, eräs raatilainen perusteli valintansa.
“Minulla on herkkä iho, joka reagoi usein saippuoihin. RimitaOats-nestesaippua on täydellinen valinta käsienpesuun ihmisille, joilla on herkkä iho tai ihottumaa. Vastasyntyneen vauvan äitinä pesen käsiäni todella usein, mutta käteni eivät RimitaOats-saippuan ansiosta ole ollenkaan kuivat. Olen tuotteesta todella onnellinen!”
RimitaOats-nestesaippua on:
- atooppiselle, kuivalle ja herkällekin iholle sopiva saippua
- ihoa kuivattamaton nestesaippua
- koko perheen iholle sopiva saippua
- Nordic Natural Beauty Awards -voittajana palkittu
Testaa oitis RimitaOats-nestesaippuaa – ja ihastu ikihyviksi!
Lue lisää RimitaOats-saippuasta blogistamme
Päivittäiseen käyttöön.
Käsienpesuun ja suihkusaippuaksi.
Vesi, ammoniumlauryylisulfaatti, Kokamidopropyylibetaiini, Dekyyliglukosidi, glyseriini, glyseryylioleaatti, Kookosglukosidi, Polyglyseryyli-6 Kaprylaatti, Polyglyseryyli-4 Kapraatti, Kauraöljy, tyrniöljy, Rosmariinin eteerinen öljy, auringonkukan siemenöljy, sitruunaruohon eteerinen öljy, Natriumkloridi, Natriumbentsoaatti, Ksantaanikumi, Natriumdehydroasetaatti, sitruunahappo, sitraali, Geranioli.
Miehille ja naisille.
Aikuisille ja lapsille.
Kuivalle iholle.
12 arviota tuotteelle RimitaOats – Käsi- ja vartalosaippua, sitruunaruohon tuoksuinen 250 ml
Muut ostivat myös
Kariina Perola (varmistettu kirjoittaja) –
Aivan ihana saippua. Tuoksu on raikas ja ilahduttaa joka kerta. Kädet pysyvät kosteutettuina ja pehmeinä usein ilman käsivoidettakin. Ainoa miinus on täyttöpakkauksen puute. Pumppupullon ilme on tyylikäs, mutta henkilökohtaisesti tykkäisin, että pumppu olisi saatavilla myös mustana.
Minna (store manager) –
Moi Kariina,
Kaunis kiitos palautteestasi:) Me olemme työstämässä täyttöpakkausta RimitaOats saippualle. Kerromme mahdollisimman pian, milloin se on saatavilla. Valkoinen pumppu valikoitui RimitaOats Saippualle ja musta pumppu valikoitui RimitaOats suihkuöljylle, joten valitettavasti tällä hetkellä saippuaa on saatavilla vain valkoisella pumpulla.
Terkuin, Minna Rimitasta
Niina –
Tykästyin tähän kovasti! Ei kuivata ihoa, kätevä pumppupullo ja ihanan raikas tuoksu.
Katri –
Aivan ihana! Kädet jää pehmoisiksi eikä ihoa kiristä. Saippuassa on pehmeä koostumus ja tuoksu on pirteän sitruunainen hunajaisella vivahteella.
Johanna (varmistettu kirjoittaja) –
Tuoksu on ihana! Kädet tuntuu tosi pehmeältä pesun jälkeen.
Jenna –
Ei ole koskaan ennen saippua jättänyt näin hyvää tuntumaa käsiin. Tuntuu ihan mahtavalta kun koko talven on kädet olleet kuivana, kun joutuu niin usein pesemään. Oatsista jäi ihanan pehmeä tunne iholle.